LiveRASPARK UHF RFID Etiketler

Günümüzde artık çoklu araç giriş çıkış işlemlerinin yapılacağı yerlerde sorunların kendini göstermesi adına çalışmalar geçmiş dönemlerin aksine çok daha etkili bir şekilde yapılmakta. Özellikle büyük siteler ya da otoparklarda herhangi bir güvenlik zafiyetinin kendini göstermesinin engellenmesi adına pek çok farklı alternatif ayrıntılı olarak incelenmektedir. RFID etiket ise özellikle de son dönemlerin gözde ürünlerinden bir tanesi olarak bilinmekte. Oldukça uygun maliyetler ile üretilmekte olan bu etiketler, araçların ön camlarına yapıştırılmaktadır. Etiketlerin UHF özellikli yapılarının bulunmasından ötürü uzun mesafelerden okunması ile alakalı hiçbir sıkıntı kendini göstermeyecektir. Normalde otoparklarda giriş çıkış kontrolleri için kullanılan çözümlerin pillerinin değiştirilmesi gibi ekstra sorunlar ile uğraşılmamaktadır.

Kendinden yapışkanlı olan RFID etiket modelleri araçların camlarının ön kısımlarına hiçbir sorun olmadan kolaylıkla yapıştırılabilmektedir. Bununla birlikte özel bir algoritma ile üretilmiş olan etiketlerin daha sonrasında çoğaltılma gibi bir durumu söz konusu değildir. Ayrıca etiketler araçlarından sökülmelerinden sonra parçalanacak ve yeni bir araçta kullanılmayacaktır. RFID etiketlerin içerisinde yer alan algoritmalar, okuyucular üzerinden ilgili sisteme ulaştırılacak ve böylece araç ile alakalı giriş çıkış işlemlerinin bilgileri alınmış olacaktır. Uzun süreler boyunca istenildiği gibi kullanılabilecek olan bu etiket modeli ile birlikte artık çok fazla aracın giriş çıkış hareketlerinin güvenli bir şekilde incelenmesi, gerekli durumlarda bilgilerin işlenmesi işlemleri çok daha kolay bir hale gelmiş olacaktır. 

rfid, ogs hızlı geçiş, hgs hızlı geçiş, otopark, ogs, hgs, rfid etiket, otopark sistemleri, otomatik kapı sistemleri, rfid hızlı geçiş sistemleri